Zabıtanın 193. Yılında Karesi'nin Atlı Zabıtalarına İlgi Büyük03/09/2019

Zabıtanın 193. Yılında Karesi'nin Atlı Zabıtalarına İlgi Büyük

Zabıta Haftası kapsamında teşkilatın kurulunun 193. yıldönümü kutlanırken Karesi Belediyesi Atlı Zabıta ekipleri vatandaşların ilgi odağı oldu. Ekipler, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni sonrası şehir turu yaparak Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile bir araya geldiler. 

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile Karesi Belediyesi ve Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürlüklerinin organizasyonunda, Zabıta Teşkilatı’nın 193. kuruluş yıl dönümü kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan törende; saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Her yıl 1-7 Eylül günleri arasında kutlanan “Zabıta Haftası” dolayısıyla düzenlenen törene; Büyükşehir, Altıeylül ve Karesi Belediyelerinin zabıta ekipleri katıldı.

BAŞKAN ORKAN’DAN EKİPLERE TEŞEKKÜR 

Çelenk sunma töreni ardından Karesi Belediyesi Zabıta ve Atlı Zabıta ekipleri belediye hizmet binasına geldiler. Caddelerden geçen Atlı Zabıta ekipleri vatandaşların büyük ilgisini görürken, kimi vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdi. Hizmet binası önünde Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile bir araya gelen ekipler burada hatıra fotoğrafı çektirdi. Zabıta ekiplerinin haftalarını ve kuruluş yıldönümlerini kutlayan Başkan Orkan, “1-7 Eylül arasında gerçekleştirilen Zabıta Haftası çerçevesinde Belediye Başkan Yardımcımız M. Baki Yarımdağ, Zabıta Müdürümüz Cem Yılmaz ve zabıta müdürlüğümüzde görevli mesai arkadaşlarım ile bir araya geldik. Yaptığı uygulama ve denetimlerle vatandaşlarımızın rahatı için güvenli, sağlıklı ve düzenli yaşam alanları hazırlayan belediyemiz zabıta müdürlüğüne gösterdikleri özverili çalışmalardan ötürü teşekkür ediyor, Zabıta Haftalarını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” açıklamalarında bulundu.

 

  • Zabıtanın 193. Yılında Karesi'nin Atlı Zabıtalarına İlgi Büyük
  • Zabıtanın 193. Yılında Karesi'nin Atlı Zabıtalarına İlgi Büyük
  • Zabıtanın 193. Yılında Karesi'nin Atlı Zabıtalarına İlgi Büyük