24/04/2024

KARESİ'DE 23 NİSAN COŞKUSU

KARESİ'DE 23 NİSAN COŞKUSU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu Metehan'a devreden Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbayız "Atatürk’ün çocukları ile geleceğimiz emin ellerde" dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Karesi'de de coşkuyla kutlandı. Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği korteje katıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli ve Milletvekili Serkan Sarı ile birlikte Atatürk Anıtı'na doğru yürüyen Başkan Akbıyık "Milli egemenliğimizin teminatı TBMM’nin kuruluşunun yıldönümünde; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve fedakâr silah arkadaşlarının tüm dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak için hep birlikte çalışacağız" diye konuştu.
Başkan Akbıyık, anıta çelenk koyulmasının ardından Akın ve Şehirli ile birlikte önce Karesi Atatürk Evi'ni ziyaret etti ardından da fidan dikimi gerçekeştirdi. Akbıyık, akşam da Altıeylül Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen organizasyona katıldı.