20/09/2021

Kocaavşar Mesire Alanı Yenileme Çalışması

Kocaavşar Mesire Alanı Yenileme Çalışması Mülkiyeti Belediyemize ait Kocaavşar Mahallesi Çeste Mevkii 307 ada 1 parselde yaklaşık 230 dönüm alanda bulunan ve İlimiz Merkezinde yaşayan hemşerilerimiz tarafından Değirmenboğazı Mesire Alanından sonra en çok tercih edilen Kocaavşar Mesire Alanının yenileme çalışmaları için Başkanımız Dinçer Orkan başkanlığında yapılan istişareler neticesinde mevcut beton piknik masalarına ilave yeni beton ve ahşap piknik masaları ve mangal kaideleri eklenmesi ile artık kullanılamayacak derecede metruk hale gelen büfenin yıkılıp yeniden yapılmasına, kullanılmayacak durumda bulunan çeşme ve wclerin yıkılarak yeni çeşmelerin ve wclerin yapılmasına karar verilmiş, vaziyet planı ve uygulama projeleri de hızlı bir şekilde hazırlanmıştır.

Nisan ayı sonunda alanda yapılan son saha toplantısında da hazırlanan projelerin aplike edileceği yerler netleştirilmiştir. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapılacak bu çalışmalar Fen İşleri Müdürlüğümüz ekiplerince alanda yapılacak iç yollar ile desteklenecek olup bu yolların alanın doğallığını bozmayacak şekilde yapılmasına karar verilmiştir.

Mayıs ayında çalışmalara başlanmış olup beton piknik masaları, barbeküler ve oyun gruplarının alımı sonuçlanmış, mevcut wcnin tadilatına, tel çitlerin tamiratına ve ot biçimine başlanmıştır. İlave çeşmelerin ve çocuk oyun gruplarının montajına Haziran aynın ikinci haftasında başlanacak olup pandemi kısıtlamalarının sona ermesiyle Temmuz ayı itibariyle kullanıma açılması hedeflenmektedir.