Karesispor çıkış arıyor09/03/2018

Karesispor çıkış arıyor

Türkiye Basketbol Ligi’nin 26. Haftasında Karesispor, evinde Bursaspor Durmazlar ile karşılaşacak. Son haftalarda yaşanan kötü gidişatı kazanarak sonlandırmak isteyen Karesispor, ligde ikinci sırada bulunan rakibini mağlup ederek hem play-off yolunda rakiplerine bir gözdağı vermek, hem de avantaj kazanmanın peşinde olacak.

BAYTİMUR: BÜYÜK BİR MAÇ KAZANMAMIZ GEREK
Karesispor’da hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken açıklamalarda bulunan Baş Antrenör Gencer Baytimur, “5 maçtır kötü giden bir dönem geçiriyoruz. Takımlar böyle periyotları genelde büyük bir maç kazanarak geride bırakırlar. Bursaspor Durmazlar lig ikincisi ama Karesispor ligin ilk yarısında hem de Bursa’da kazanmayı başarmış. Şimdi kendi evimizdeyiz. Gökhan dışında ciddi bir sakatlığı olan oyuncumuz yok. Elbette Gökhan bizim uzun rotasyonumuz için çok önemli bir oyuncu ama ben sahadaki her oyuncumun elinden geleni yapacağına inanıyorum” dedi.

HAZER AVCI: SON TOPA KADAR
Karesispor oyuncusu Hazer Avcı’da Bursaspor Durmazlar karşılaşmasında en büyük gücün taraftar desteği olacağını belirterek “Bursaspor Durmazlar lige kötü bir giriş yapsa da şu anda ikinci sırada, bu da zaten ne kadar kaliteli bir takım olduklarını gösteriyor. Ancak bizde Gencer hocayla birlikte yeni bir oyun tarzına adapte oluyoruz. Bu oyun tarzıyla yeniden kazanmaya başlayacağız. Bu maç bizim için çok önemli. Bursa’da yenmeyi başarmıştık, şimdi işimiz daha kolay çünkü kendi salonumuzda seyircimiz önünde oynayacağız. Dolu tribünler önünde oynamayı istiyoruz, hedefimiz son topa kadar savaşıp kazanmak” dedi.

Karesispor-Bursaspor Durmazlar karşılaşması 10 Mart Cumartesi günü saat 16.00’da Kurtdereli Spor Salonunda oynanacak. Karşılaşmayı Turgut Işık, Murat Amaç, Özgün Ergün hakem üçlüsü yönetecek.