27/06/2024

ASIRLIK PANAYIR İNSANLARI BULUŞTURUYOR

ASIRLIK PANAYIR İNSANLARI BULUŞTURUYOR Şamlı Mahallesi’nde iki gün düzenlenen asırlık panayırı, çeşitli etkinliklerle renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar ve gençler, geleneksel panayırda birbirinden eğlenceli aktiviteler, sportif faaliyetler ve geleneksel çocuk oyunlarıyla iki güzel gün geçirdi. Geleneksel çocuk oyunlarıyla başlayan panayır açılış töreni ve mehteran gösterisi ile devam etti. Ritmin Dansı Halk Oyunları Gösterisinin ardından Ömer Çandır ve Aylin Demir sahneye çıktı. Panayıra katılanlar, birbirinden güzel şarkılarla harika bir gece geçirdi.

"100 YILDIR DEĞİŞMEYEN GELENEK"
Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık panayırın ikinci günü yaptığı açıklamada "100 yıldır değişmeyen geleneğimiz olan Geleneksel Şamlı Panayırı’nın 1. Günü’nü çoşku dolu etkinliklerle gerçekleştirdik.
Bizlerle beraber olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Akın’a, CHP İl Başkanımız Erden Köybaşı’na, Altıeylül Belediye Başkanımız Hakan Şehirli’ye, CHP Karesi İlçe Başkanımız Yücel Erişen’e, Şamlı Muhtarımız Zafer Çakan başta olmak üzere diğer muhtarlarımıza, Oda Başkanlarımıza ve tüm Karesili hemşerilerimize teşekkür ederiz" dedi.

BAŞKAN AKBIYIK: BURADA KUCAKLAŞIYORUZ
Çocukluğundan beri Şamlı Panayırı'na geldiğini ifade eden Başkan Akbıyık, "Panayır günü içimizde tatlı bir heyecan olur. Burada ticaret var, alışveriş var, müzik var, eğlence var, pek çok sosyal aktivite var. Buranın kendine has lezzetleri var. Ancak benim için buranın başka bir önemi var. Biz acıyı ve tatlıyı paylaşan büyük bir aile olarak burada bir araya geliyoruz. Şamlı Panayırı; dostların kucaklaştığı, birlik ve beraberliğimizin üst seviyeye çıktığı asırlık bir geleneğimizdir" diye konuştu.

SANATÇILAR SAHNE ALDI
2 gün boyu çeşitli etkinliklerle eğlencenin devam ettiği panayırın son akşamında ise Yusuf Dede ve Beyza İrtürk sahne alarak halkı coşturdu. Konserlerin ardından Euro 2024 F Grubu son maçında Çekya ile karşılaşan A Milli Futbol Takımımızın maçı panayır alanındaki dev ekrana yansıtıldı. Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Aydemir ve Hakan Mesci ile birlikte maçı panayıra katılan vatandaşlarla birlikte izledi.