16/10/2014

Karesi personelleriyle geleceğini hazırlıyor

Karesi personelleriyle geleceğini hazırlıyor

Karesi Belediyesi, ilçe halkına daha iyi hizmet verebilmek için personellerini 'Stratejik Yönetim, Performans Yönetimi ve Performans Göstergeleri' hakkında detaylı bir eğitimden geçiriyor. Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı, meclisten oy birliği ile geçen stratejik planın 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle uygulama sürecine gireceğini açıkladı.  

BAŞARILI PERSONELE SERTİFİKA VERİLECEK
Karesi Belediyesi personeline yönelik 'Performans Yönetimi' konulu eğitimler, Karesi Belediyesi Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı'nın önderliğinde Belediye'nin Toplantı Salonu’nda devam ediyor. Güney Marmara Kalkınma Ajansı'ndan alınan destek ile hayata geçirilen projede 118 belediye personeli, 6 günlük bir eğitimden geçiriliyor. Eğitimi başarıyla tamamlayan personele sertifika verilecek. Karesi Belediyesi Strateji Müdürlüğü ve stratejik planlama uzmanları tarafından personellere özellikle; zaman yönetimi, toplantı yönetimi, çatışma yönetimi, performans esaslı bütçeleme ve performans göstergeleri hakkında detaylı bilgiler veriliyor.
Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın desteği ile ikinci projeyi uyguladıklarını ve üçüncüsünün de sunulduğu bilgisini veren Başkan Yardımcısı Sabancı, stratejik planlama uzmanlarının ve personellerin ciddi çabalarıyla, meclisin de onayıyla stratejik planın 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle uygulama sürecine gireceğini açıkladı.
"BRİFİNGLER BİZE IŞIK TUTACAK"
Stratejik hedeflere ulaşmaya başladıklarını belirten Başkan Yardımcısı Sabancı, "Bazı hedeflerimizi gerçekleştirmeye ve sonuçlarını almaya başladık. Planımızı hazırlarken görevli ve gönüllü arkadaşlarımızın ciddi katkıları oldu. Sıra, planımızı uygulamaya dökmeye geldi. Planda hedeflediğimiz önceliklerimizi Karesi halkı ile buluşturmamız gerekiyor. Bu hedeflerimizi halkımız ile buluşturduğumuz düzeyi de değerlendirmeliyiz. Performansımızı görebilmek için üç aylık, altı aylık ve yıllık periyotlarla geriye dönük incelemelerde bulunmamız gerekiyor. Planlama sürecinde katkı sağladığınız için uzmanlarımıza ve sizlere teşekkür ederim" dedi.