Karesi’nin önceliği gençler08/11/2015

Karesi’nin önceliği gençler

Matematik Cepte projesinin uzman öğreticileriyle bir araya gelen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, gençlere yönelik proje ve çalışmaların Karesi Belediyesi’nin öncelikleri arasında yer aldığını kaydetti.

 

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi, Karesi Belediyesi ve Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Matematik Cepte projesi kapsamında öğrencilerin fotoğraf çekerek gönderdikleri soruları yanıtlayan öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenler proje ile binden fazla öğrenciye ulaştıklarını ifade etti. Öğretmenlerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Yılmaz ise Matematik Cepte uygulamasının gördüğü ilgiden memnun olduklarını ifade etti.


Matematik Cepte uygulamasıyla öğrencilerin matematik ile ilgili soruları yanıtlarken karşılaştıkları sorunları çözmek için mobil iletişim araçları ile uzman öğreticilerle doğrudan iletişime geçtiğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Projemizin gördüğü ilgiden çok memnunuz. Karesi özelinde uygulamaya konulan ancak tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde geliştirmeyi hedeflediğimiz Matematik Cepte projemiz ile eğitime sağladığımız katkı bizleri mutlu ediyor” dedi. İlçe belediyelerinin kentin kültür ve eğitim hayatında rol alması gerektiğine vurgu yapan Yılmaz, gençlere yönelik proje ve çalışmaların Karesi Belediyesi’nin öncelikleri arasında yer aldığını kaydetti.

  • Karesi’nin önceliği gençler
  • Karesi’nin önceliği gençler
  • Karesi’nin önceliği gençler