21/10/2014

Karesi'de 'Performans Yönetimi' eğitimleri başarı ile tamamlandı

Karesi'de 'Performans Yönetimi' eğitimleri başarı ile tamamlandı Karesi Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından 'Stratejik Yönetim, Performans Yönetimi ve Performans Göstergeleri' hakkında eğitimden geçirilen 118 personel sertifikalarını aldı.

BAŞARILI PERSONEL SERTİFİKALARINI ALDI
Karesi Belediyesi personeline yönelik 'Performans Yönetimi' konulu eğitimler, Karesi Belediyesi Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı'nın önderliğinde Belediye'nin Toplantı Salonu’nda yapılan eğitimlerle sona erdi.
Güney Marmara Kalkınma Ajansı'ndan alınan destek ile hayata geçirilen projede 118 belediye personeli, 6 günlük bir eğitimi başarı ile tamamladı. Karesi Belediyesi Strateji Müdürlüğü ve stratejik planlama uzmanları tarafından personellere özellikle; zaman yönetimi, toplantı yönetimi, çatışma yönetimi, performans esaslı bütçeleme ve performans göstergeleri hakkında detaylı bilgiler verildi. Karesi Belediye Meclisi'nin de onayladığı stratejik plan 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle uygulama sürecine girecek.
"HALKA HİZMETE DÖNÜŞECEK BİLGİLERLE DONANIN"
Sertifika törenine katılan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, verilen eğitimlerin yararlı olmasını temenni etti. Başkan Yılmaz, "Yıllardır bu tür eğitimlere bazen hoca bazen de düzenleyen olarak katılırım. Bu toplantıların kesin bir sonucu var herkes birbirini daha iyi tanıyor. Bu durum iş hayatında çok kolaylık sağlıyor. Bir konu hakkında istişare yapmak ve aynı zamanda beraber çalışılan kurumlardaki ittifakı çok güçlendiriyor. Belediyecilik anlamında her günün sizlere farklı şeyler kattığına inanıyorum. Tecrübeli hocalarımız öğrenme sürecini kısaltıyorlar. En kısa sürede halka hizmete dönüşecek bilgilerle donanmanızı temenni ediyorum" dedi. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, konuşmalarının ardından eğitimi başarı ile tamamlayan personellere tek tek sertifikalarını takdim etti.