12/05/2020

KARESİ ÇÖLYAK GÜNÜNDE ÇÖLYAK HASTALARINI YALNIZ BIRAKMADI

KARESİ ÇÖLYAK GÜNÜNDE ÇÖLYAK HASTALARINI YALNIZ BIRAKMADI

Karesi Belediyesi, yeni tip Koronavirüs salgını sürecinde Karesi’de bulunan çölyak hastası vatandaşlara glutensiz gıda dağıtımı gerçekleştirdi. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ve Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Suna Dadan ile birlikte paketlerini vatandaşların kapılarına kadar götürerek teslim etti.

Karesi Belediyesi, yeni tip Koronavirüs salgını sürecinde, Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın talimatlarıyla gerçekleştirilen çalışmalarla takdir topluyor. Salgının ortaya çıktığı ilk günden bu yana ihtiyaç sahiplerine olan desteklerini artıran Karesi Belediyesi, Ramazan ayı münasebetiyle belirlenen evlere 4 çeşit sıcak yemek desteğinde bulunuyor. Belediye, Karesi Kaymakamlığı koordinesinde yürütülen VEFA Sosyal Destek Grubu’na verdiği destekle sokağa çıkma kısıtlaması bulunan vatandaşların tüm ihtiyaçlarını kapısına kadar götürüyor. Gerek Koronavirüs süreci nedeniyle gerekse de Ramazan ayı münasebetiyle yapılan sosyal yardımları geçtiğimiz yıla göre iki kat artıran Karesi Belediyesi, bu süreçte çölyak hastalarını da unutmadı. Belediye tarafından içerisinde glutensiz ürünlerin bulunduğu gıda paketleri, vatandaşların kapılarına kadar teslim edildi.

“İNŞALLAH BU HASTALIK ŞİFA BULUR”
Çölyak hastası oğlu olan Tufan Gök yaptığı açıklamada, “Oğlum Çölyak hastası. 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü hepimize kutlu olsun. Bugün Sayın Vekilimiz ve Karesi Belediye Başkanımız ve Dernek Başkanımız bize ziyarete geldiler. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.
Çölyak hastası Gökdeniz Gök ise Karesi Belediyesi’ne hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Gök, “9 Mayıs Dünya Çölyak Günü kutlu olsun. Benim gibi bir çok hasta var. İnşallah bu hastalık şifa bulur” dedi.

SUNA DADAN; "ÇÖLYAKLILARIN DAHA İYİ ANLAŞILMASINI ARZU EDİYORUM"
9 Mayıs Çölyak Günü nedeniyle Milletvekili Adil Çelik ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile bir takım ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Suna Dadan, “Sosyal hayatın kısıtlı olduğu bu zor dönemlerde glutensiz beslenen ve sosyal hayatı kısıtlı olan Çölyaklıların daha iyi anlaşılmasını arzu ediyorum. Çölyaklıların sorunlarının değil çözüm önerilerinin konuşulduğu günler olması dileğiyle 9 Mayıs Dünya Çölyak Günümüzü kutluyorum” dedi.

DİNÇER ORKAN: “KARESİ BELEDİYESİ OLARAK YANINIZDAYIZ”
Salgın sürecinde gerçekleşen 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü’nde Karesi’deki her bir vatandaşın olduğu gibi Çölyak hastası vatandaşların da yanlarında olduğunu belirten Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan “Bugün Çölyaklı vatandaşlarımızla beraberdik. Milletvekilimiz Adil Çelik ve Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Suna Dadan ile birlikte bu ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim bu ziyaretleri yapmamızın en önemli nedeni onları anlamak, onları hissetmek, onlarla ilgili sorunları dinlemek ve bunlarla ilgili belediye olarak nasıl bir çözüm bulabileceğimizi istişare etmek. Gittiğimiz yerdeki sıcak ilgilerinden ötürü herkese çok teşekkür ediyorum. Sosyalleşmeleri noktasında neler yapılabilir, bununla ilgili çalışmalar yapacağız” dedi.

ADİL ÇELİK; "ÇÖLYAK HASTALARININ HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK GİRİŞİMLERİMİZ OLACAK"
9 Mayıs Dünya Çölyak Günü münasebetiyle bu konuda çok emeği bulunan Çölyakla Yaşam Dernek Başkanı Suna Dadan ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile bir takım ziyaretler planladıklarını belirten AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, “Bugün Çölyaklılarla ilgili Dernek Başkanımız Suna hanım var kendisi zaten sağlıkçı bu konuda çok emeği var. Onunla birlikte ziyaretlerimizi planladık ama işin başında da Karesimizin çok değerli Belediye Başkanı Dinçer Orkan var. Bu konuda gösterdikleri hassasiyetten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde Balıkesir’deki, özellikle merkezdeki, Çölyak hastalarıyla ilgili bazı girişimlerimiz olacak onların hayatını kolaylaştıracak. Yaşamlarını, öğrenciliklerini, okul hayatlarını kolaylaştıracak bazı çözümler üretmeye çalışacağız. Bu konuda Dinçer Başkanımız zaten hasta ziyaretlerimizde söz verdi, elimizden geleni yapacağız. Biz de zaten gönülden destekliyoruz. Bütün Çölyaklı kardeşlerimizi selamlıyorum” dedi.KARESİ ÇÖLYAK GÜNÜNDE ÇÖLYAK HASTALARINI YALNIZ BIRAKMADI