25/08/2022

KARESİ BELEDİYESİ’NDEN ZAFER KONSERİ

KARESİ BELEDİYESİ’NDEN ZAFER KONSERİ

Karesi Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli etkinliklere imza atacak. Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları kapsamında Balıkesirli TRT Sanatçısı Ali Çakar, Kahramanlık Türküleri ile coşkuya eşlik edecek.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Kurtuluş Savaşı'nı zafere götüren Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Karesi Belediyesi de çeşitli etkinliklere imza atacak. Balıkesirli TRT Sanatçısı Ali Çakar, Kahramanlık Türküleri ile coşkuya eşlik edecek. Çakar konseri 29 Ağustos Pazartesi akşamı saat 20.30’da 1. Sakarya Mahallesi’nde bulunan Spor Toto Tesisleri’nde düzenlenecek.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, zafer coşkusunu her zaman olduğu gibi hep birlikte yaşayacaklarını ifade ederek, 7’den 70’e tüm hemşerilerini konserlere davet etti.

3. KARESİ KUVA-Yİ MİLLİYE ELO SATRANÇ TURNUVASI

Kutlamalar kapsamında Karesi Belediyesi destekleri ile 3. karesi Kuva-yi Milliye Elo Satranç Turnuvası düzenlenecek. 3-4 Eylül tarihlerindeki turnuva için san başvuru tarihi 1 Eylül olarak belirlenirken, turnuva Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde yapılacak. Turnuva’da 1.’ye 1750 TL, 2.’ye 1500 TL, 3.’ye ise 1250 TL ile kupa ve madalyalar verilecek.

Turnuva Balıkesir Valiliği, Karesi Kaymakamlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Karesi Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirilecek.