10/06/2024

BAYRAM HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

BAYRAM HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI Kurban Bayramı’na sayılı günler kala hazırlıklarını tamamlayan Karesi Belediyesi, alınan tedbir ve bayram uygulamalarını kamuoyu ile paylaştı.

Karesi Belediyesi’nin tüm birimleriyle bayrama hazır olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, bir aksaklık yaşanmaması adına vatandaşları da kurallara uymaya çağırdı.

"BAYRAMA HAZIRIZ"
Kurban Bayramı’na kısa bir süre kalırken, Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, Karesi Belediyesi’nin bayram hazırlıklarına ilişkin alınan kararlar ve uygulanacak tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu. Bayrama ilişkin alınan kararlar hakkında bilgiler veren Başkan Mesut Akbıyık, “Karesi Belediyesi olarak tüm birimlerimizle bayrama hazırız” mesajı verdi.

"KESİM ÜCRETİ 350 TL"
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Başkan Akbıyık, Kurban Bayramı'nın bu yıl 16-19 Haziran tarihleri arasında idrak edileceğini hatırlatarak, vatandaşların sorunsuz bir bayram süreci geçirmeleri adına organize bir hazırlık içerisinde olduklarını söyledi. Akbıyık, kurban kesim ücretinin 350 TL olduğunu açıkladı.

KESİM YERLERİ BELLİ OLDU
Uzman kasap ve veteriner hekim kontrolünde küçükbaş hayvan kesim hizmeti verileceğini hatırlatan Başkan Akbıyık, “Bayramın ilk günü bayram namazının ardından başlayıp akşam saat 17:00'ye kadar Adnan Menderes Mahallesi kapalı pazar yeri ve Atatürk Mahallesi Karizma pazar yerinde kurban kesim hizmeti vereceğiz. Amacımız hem bir kargaşaya mahal vermemek hem de kurban ibadetlerimizi yerine getirirken çevre kirliliği ve benzeri kötü sonuçların oluşmasını önlemek" diye konuştu.