07/05/2024

BAŞKAN AKBIYIK KÖY HAYIRLARINDA

BAŞKAN AKBIYIK KÖY HAYIRLARINDA Karesi’de yıllardır devam eden köy hayırları geleneği baharın gelmesiyle yeniden başladı. Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık hafta sonu Beyköy, Kamçılı, Kırmızılar, Kurtdere ve Yaylacık mahallelerinde düzenlenen hayırlara katıldı.

Karesi'de onlarca yıldır düzenlenen geleneksel köy hayırları baharın gelmesiyle yeniden başladı. Hafta sonu Beyköy, Kamçılı, Kırmızılar, Kurtdere ve Yaylacık Mahallelerinde gerçekleştirilen hayırlarda vatandaşları Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık yalnız bırakmadı. Başkan Akbıyık'a başkan yardımcıları Kemal Aydemir ve Hakan Mesci'nin yanısıra meclis üyeleri ve mahalle muhtarları eşlik ederken, Beyköy ve Yaylacık Mahallelerindeki hayırlara Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, İl Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Albay Ali Taşyürek, Tarım İl Müdürü Erkan Alkan CHP Karesi İlçe Başkanı Yücel Erişen ve CHP İlçe Teşkilatı üyeleri de katıldı.

İlk olarak Beyköy ve Yaylacık'ta düzenlen hayra katılan Başkan Mesut Akbıyık, daha sonra sırasıyla Kırmızılar, Kurtdere ve Kamçılı'da düzenlenen hayırlara eşlik etti. Köy hayırlarının birlik ve beraberliğin pekiştiği en güzel geleneklerden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Akbıyık, “Bir araya geldiğimiz, sofralarına konuk olduğumuz hemşehrilerime güleryüz ve samimiyetleri için teşekkür ederim. Allah hayırlarını kabul eylesin” dedi.

Hayırlarda vatandaşlarla bol bol sohbet eden Başkan Akbıyık, mahalle sakinlerinin istek ve önerilerini de dinledi.