07/05/2024

BAŞKAN AKBIYIK: GENÇLERİMİZLE BAŞARACAĞIZ

BAŞKAN AKBIYIK: GENÇLERİMİZLE BAŞARACAĞIZ Balıkesir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Uluslararası Bilgi ve Teknoloji Grubu ortaklığında WoWo Fest- Öğrenci İş Kariyer Fuarı’nın açılışı il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

WoWo Fest-Öğrenci İşi Kariyer Fuarının açılışı Balıkesir Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Fuarın açılışının ardından firmaların kurduğu stantlarda öğrenciler iş imkanı ve staj konusunda görüşmeler yaparken Kültür Merkezi’nde de Türkiye’nin önde gelen firmaların temsilcilerinin vereceği konferanslar yer aldı. 6-7 Mayıs tarihleri arasında Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampusundaki kurulan alandaki kariyer fuarında Türkiye’nin ve Balıkesir’in önde gelen firmaları öğrencilerle buluşarak gerek iş gerekse de staj konusunda çalışmalar yapıldı.

Kariyer Fuarı’nın açılışına Vali İsmail Ustaoğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ile öğrenciler ve akademisyenler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde daha sonra konuşmalara geçildi. Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, fuar ile ilgili olarak "Karesi Belediyesi olarak açtığımız stant ile bizler de gençlerimize yol gösterip hedeflerine ulaşmaları için katkı sağlayacağız. Biliyoruz ki gençlerimiz ile başaracağız, gençlerimiz ile yürüyeceğiz" dedi.

WoWo Fest Öğrenci İşi Kariyer Fuarı’nın açılışı yapılan konuşmaların ardından stant ziyaretleriyle devam etti. Program kapsamında Türkiye’nin ve Balıkesir’in önde gelen firmalarının yöneticileri gençlerle bir araya gelerek kariyer planlamasında yapacakları konusunda bilgilerini aktardı.