Projelerimiz

M A T E M A T İ K    C E P T E    P R O J E S İ

MATEMATİK CEPTE TANITIM FİLMLERİMİZ PROJE İLGİLİ HABERLERİMİZ :
09.10.2015 KARESİ'DEN TÜRKİYE'YE ÖRNEK BİR PROJE
20.10.2015 TÜRKİYE'YE ÖRNEK PROJE ‘MATEMATİK CEPTE’
08.11.2015 KARESİ’NİN ÖNCELİĞİ GENÇLER
08.12.2015 6 HAFTADA 6 BİNDEN FAZLA SORU ÇÖZÜLDÜ
16.03.2016 BALIKESİR'DE DÜNYA Pİ GÜNÜ KUTLANDI
14.04.2016 YÜCEL BAŞKAN EĞİTİM YATIRIMLARI İLE GURUR DUYUYOR
04.05.2016 MATEMATİK CEPTE VE BİLİM TIR'INA TÜBİTAK VE BAKANLIK DESTEĞİ
08.11.2016 'MATEMATİK CEPTE' ARTIK CEBE SIĞMIYOR 

 

 
 

O K U L L A R     H A Y A T    O L S U N

Karesi Belediyesi'nin Ekim Ayı Olağan Meclisi'ne "Okullar Hayat Olsun" Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan idarecilerin ve okul aile birliklerinin açıklamaları damga vurdu. İdareciler ve veliler projeyi: 'Güzel değil müthiş', 'Hedefimizdeki okul kalitesini yakaladık', 'Unutulmuştuk, çürüyorduk yeniden doğduk' diye yorumladı ve tüm meclis üyeleri hayranlıkla dinledi.   

 

Karesi Belediyesi yeni meclis salonunda yapılan Ekim Ayı Olağan Meclisi'nde "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında belediyenin yapmış olduğu çalışmalar ve idarecilerin açıklamaları gündeme damgasını vurdu. 15 okula nefes veren Karesi Belediyesi, 2019 yılına kadar "Okullar Hayat Olsun" projesi ile 68 okulun nefes alan ve sosyal donatı alanları ile öğrencilere, halka hizmet eden yaşam alanları olması için çalışıyor. Okulların nefes alması için mecliste MHP ve CHP'nin 'RED' oyu vermesine rağmen, AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilen "Okullar Hayat Olsun" projesi öğrenci, veli ve öğretmenlerden tam not aldı. Projeden memnun kalan okul aile birliği başkanları ve öğretmenler Ekim Ayı meclisine katılarak, konunun önemine dikkat çekip belediyenin yaptığı çalışmaları takdirle karşıladı. "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında yapılan çalışmaların sunumunu tüm meclis üyeleri  ve konuklar ilgiyle izledi.    

OKULLARIN GÖZÜNDEN "OKULLAR HAYAT OLSUN" 

Karesi Belediyesi'nin "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında yaptığı çalışmalar hakkında Okul idarecileri ve okul aile birliği başkanları, mecliste kürsüye çıkarak meclis üyelerine ve kamuoyunu aydınlatıcı bilgiler verdi. 

"GÜZEL DEĞİL MÜTHİŞ BİR ÇALIŞMA" 

Karesi Belediyesi'nin yaz ayında güzel bir çalışma yürütmeye çalıştığını belirten Zafer İlkokulu Okul Müdürü Ahmet Ercan,"Aslında güzel değil müthiş bir çalışma oldu. Bu çalışmaların bir kaç yönlü olduğunu düşünüyorum. Birincisi planlı projeye dayalı ve sistematik bir çalışma olması farklı bir yönü. İkincisi ise tamamen velilerimize okuldan sonraki zamanlarda da halkımıza yönelik bir çalışma olması.. Yaz boyunca yapılan çalışmalar okullara son derece katkı sağlayan bir proje oldu. Çalışmalar için Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a ve ekibine sonsuz teşekkürler ediyorum" dedi. 

"HEDEFLERİMİZE KARESİ BELEDİYESİ İLE ULAŞTIK" 

"Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında hedefledikleri okul kalitesine ulaştıklarını vurgulayan 23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu Müdürü Mustafa Demiral, belediye ekiplerinin çalışması neticesinde öğrenciler, veliler ve çevre halkının son derece mutlu olduğunu söyledi. Müdür, Demiral, "Başta Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a ve emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim" dedi. 

VATANDAŞLARI TEK TEK OKULA DAVET EDECEĞİM  

Karesi Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmalar sayesinde 510 öğrenci, 510 anne ve babanın yüzlerinin güldüğünü belirten Fatih Ortaokulu Müdürü Süleyman Koç, Fatih Ortaokulu'nun kenarda kalmış, unutulmuş ve çürüyen bir okul olduğuna değinerek, "Okulumuzun her yeri dökülüyordu. Bu zamana kadar elimizden tutan olmadı ama Başkan Yücel Yılmaz göreve geldikten sonra okullarımız gerçekten hayat buldu. Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğum veli toplantısında da dile getirdiğim gibi çevremizde yaşayan halkımızın evlerini tek tek dolaşacağım, velilerimizi ziyaret edeceğim. Okulumuza gelin, banklarda oturun okulun bir hayat olduğunu çocuklarınızla beraber torunlarınızla beraber yaşayın. Okulumuzda 10 dakika zaman geçirin. Velilerimiz ve öğrencilerimiz okulu görünce çok şaşırdılar nasıl bu hale geldi denildiğinde anahtarın Karesi Belediyesi olduğunu söyledik. Bende 30 yıllık bir eğitimci olarak böyle bir ortam görmedim. Bu duyguyu bizlere yaşatan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a ve ekibine teşekkür ederim.

"VELİLER OLARAK ÇALIŞMALARI HARİKA BULUYORUZ" 

23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Tekin Doğru, "Okulumuza yapılan çalışmalar projeler bir harika özellikle okulumuzun adının 23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu olması bizim için çok önemli. Yaptığınız bütün çalışmalar için çok teşekkür ederim" dedi.