Karesili çocukların festivali sürüyor29/01/2018

Karesili çocukların festivali sürüyor

4 yılda toplam 44 bin 778 çocuğu tiyatro ile tanıştıran Karesi Belediyesi'nin bu yıl düzenlediği 4. Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali tüm hızıyla devam ediyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda, Karesili çocukların yarıyıl tatillerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde geçirmeleri amacıyla hazırlanan festival kapsamında çocuklar; Tatlı Rüyalar Müzikali ve Karlar Kraliçesi Müzikali'ni izledi. Cuma ve Pazar günü, 12.00 ve 15.00 olmak üzere 2 seansta gösterimi yapılan oyunları yüzlerce çocuk ilgiyle izledi. Festival; 2 Şubat Cuma günü "Purnima ve Sırlar Ormanı", 3 Şubat Cumartesi "Pepee Sevmek Zamanı", 4 Şubat Pazar "Harikalar Ormanı" ile devam edecek.

"KARESİLİ OLMAKTAN GURUR DUYMALARINI İSTİYORUZ"
Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali ile ilgili değerlendirme yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Eğitim; derslerden, sınavlardan ibaret değildir. Çocuklarımızı hayata hazırlayacak, nasıl bir insan olacaklarını belirleyecek olan derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel birikimleridir. Biliyoruz ki Karesi'yi yaşayacak ve yaşatacak olanlar çocuklarımızdır. Bu yüzden hiçbir sanatsal faaliyetten geri kalmamalarını ve Karesili olmaktan gurur duymalarını istiyor, bunun için çalışıyoruz" açıklamasında bulundu. 

  • Karesili çocukların festivali sürüyor
  • Karesili çocukların festivali sürüyor
  • Karesili çocukların festivali sürüyor
  • Karesili çocukların festivali sürüyor