09/04/2019

Karesi Belediyesi'nde Nöbet Değişimi

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimi sonucunda Karesi halkının oyları ve teveccühleri ile başkanlığa seçilen Dinçer Orkan mazbatasını İlçe Seçim Kurulundan alarak görevine başladı. Öğretmenevinde gerçekleşen ve Dinçer Orkan ile beraber Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın da mazbatalarını aldığı törene vatandaşların ve yerel basının ilgisi yoğundu.

Mazbata töreni sonrasında Karesi Belediyesine geçilirken, burada kurucu Karesi Belediye Başkanı ve yeni dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı olan Yücel Yılmaz’dan görevi devrelan Dinçer Orkan dualarla görevine başladı.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan yaptığı ilk açıklamada ‘Çok değerli hemşehrilerimizin oyları ile, milletimize hizmet etme aşkıyla çalışacağımız ilk günün adımını bugün attık. Mazbatamızı alarak tüm Karesi için aşkla çalışmanın gururunu yaşayacağız. Vatandaşlarımız ile bir olacak, birlik olacak hep birlikte ilçemizi daha ileriye taşıyacağız. Halkımızın tevvecühü ve duaları ile bizlere emanet ettiği bu sorumluluğun öneminin farkındayız. Rabbim bizlere inanan ve güvenlere karşı bizleri mahcup ettirmesin. Bugüne kadar yaptıkları hizmetleri için Karesi Belediyesi Kurucu Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’a, kurucu meclis üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm halkımıza devraldığımız hizmet bayrağını daha iyi yerlere taşımak için canla başla çalışacağımıza gerek şahsım gerekse ekibimiz adına söz veriyorum ’ Dedi.