Bisiklet Dostu Başkan, Zeytinburnu'nda pedal çevirdi03/08/2018

Bisiklet Dostu Başkan, Zeytinburnu'nda pedal çevirdi

Karesi'de bilinçli bisiklet kullanımını teşvik etmek, bisikleti bir ulaşım aracı haline getirmek amacıyla çalışmalar yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Zeytinburnu Belediyesi tarafından “Sağlıklı Yaşam Kolay Ulaşım” sloganıyla başlatılan ZEYBİS Projesi kapsamında; Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve yüzlerce vatandaş ile Zeytinburnu sokaklarında pedal çevirdi.

SAĞLIKLI YAŞAM, KOLAY ULAŞIM
Karesi'ye Avrupa standartlarında 5 kilometrelik bisiklet yolunu kazandıran Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 10-11-12 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Kurtdereli Güreşleri'ne davet için gittiği İstanbul Zeytinburnu Belediyesi'nde; Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve yüzlerce vatandaşla birlikte pedal çevirdi. Göreve geldiği günden bu yana ilçede bilinçli bisiklet kullanımını teşvik etmek, bisikleti bir ulaşım aracı haline getirmek amacıyla çalışmalar yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Zeytinburnu Belediyesi tarafından “Sağlıklı Yaşam Kolay Ulaşım” sloganıyla başlatılan ZEYBİS Projesi kapsamında; Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve yüzlerce vatandaş ile Zeytinburnu sokaklarında pedal çevirdi.

10 KİLOMETRELİK BİSİKLET TURU
10 kilometrelik bisiklet turu ve ZEYBİS Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, bisiklet kullanımı ile ilgili farkındalık oluşturmak için bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. Proje sayesinde otomobiller ve bisikletlilerin 3 aydır aynı yolu kullandığını kaydeden Başkan Aydın, "Hayalimiz ve hedefimiz 5 yıl sonra bu sokaklarda yine bu kadar kalabalık bir bisiklet grubunu dolaşırken görmek" dedi.

BİSİKLET ŞEHRİ KARESİ
Karesi'de "çevre duyarlılığı" ve "sağlıklı yaşam" konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını ifade eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Karesi olarak trafikte akıp giden araçların kirli gazlarından ziyade temiz çevre ve sağlıklı bir yaşamı tercih ettik, şehrimize 5 okul ve 5 resmi dairenin güzergah üzerinde bulunduğu, 5 kilometrelik bir bisiklet parkuru kazandırdık. Bisikletli ulaşımın gelişmesi için, bisiklet şehri Karesi için çalışıyoruz" dedi. Başkan Yılmaz, Zeytinburnu Belediyesi tarafından uygulanan projenin Türkiye'ye örnek olması gerektiğini ifade ederek başta Başkan Murat Aydın olmak üzere projede emeği geçenlere ve proje kapsamında bisiklet süren tüm Zeytinburnululara teşekkür etti.

  • Bisiklet Dostu Başkan, Zeytinburnu'nda pedal çevirdi
  • Bisiklet Dostu Başkan, Zeytinburnu'nda pedal çevirdi
  • Bisiklet Dostu Başkan, Zeytinburnu'nda pedal çevirdi
  • Bisiklet Dostu Başkan, Zeytinburnu'nda pedal çevirdi